Prosím, sem je potřeba kliknout, abychom všichni vyhověli jednomu z mnoha euronesmyslů, v tomto případě ohledně používání tzv. cookies. To nejsou sušenky, ale malé datové soubory, pomocí kterých webové stránky komunikují s prohlížečem. Jejich využití můžete omezit v nastavení vašeho prohlížeče.
Ok

Vzdálené přístupy
Vzdálené přístupy, VPN, bezpečnost

Otázka vzdáleného přístupu k technice a datům a jeho bezpečnosti je v současné době často diskutovaným tématem. Na jedné straně přináší možnost vzdáleného přístupu nemalé úspory na cestovném, zvyšuje dostupnost a umožňuje efektivně pracovat téměř z jakéhokoli místa, ale na druhé straně přináší obavy z možného zneužití a případné ztráty dat.

O tomto tématu koluje celá řada mýtů a omylů, která částli lidí zcela brání možnosti vzdáleného přístupu využít. Na druhé straně je tu početná skupina uživatelů, která veškerá bezpečností pravidla okázale ignoruje. Jako vždy a ve všem lze nalézt nějakou střední cestu, kdy za vynaložení investice v přijatelné výši dosáhnete přiměřeně vysokého bezpečnostního standardu.

Základem všeho je tzv VPN (Virtual Private Network), čili takové spojení mezi dvěma vzdálenými místy, které prochází veřejným internetem, ale je přitom zabezpečené proti ztrátě a zneužití dat šifrováním. K tomu lze využít i softwarová řešení, ale je třeba akceptovat, že specializovaná hardwarová řešení jsou ve smyslu bezpečnosti o několik tříd výše. VPN se navazuje a provozuje pomocí několika různých protokolů, z nichž nejznámější jsou PPTP, L2TP, SSH, SSL nebo IPSec. Každý z nich má své výhody i nevýhody a od toho je třeba v každém konkrétním případě při návrhu řešení začít. Podstatnou úlohu zde sehrávají i druh a kvalita připojení k internetu v dané lokalitě, které podstatným způsobem ovlivňují použitelnou technologii.

 


V tuto chvíli a na tomto místě nemá smysl obšírně popisovat detaily. Pokud potřebujete vzdálený přístup odkudkoli realizovat, obraťte se na nás a my se prostřednictvím našeho specialisty pokusíme nalézt takové řešení, které bude rozumným kompromisem mezi potřebnou úrovní bezpečnosti a cenou celého řešení.

Při realizacích vzdálených přístupů využíváme produkty těchto výrobců:

 

Vzdálené přístupy - zaslání poptávky
jméno: *
telefon nebo e-mail: *
poptávka: *
Opište text z obrázku: *
 
OWYzZGEy